Je suis #jebatch

Je suis #jebatch

 

#jebatch je môj zatiaľ prvý a jediný dlhodobý fotoprojekt. Idea je úplne jednoduchá. Spraviť človeku čo najlepší portrét. Žiadne zrkadlenie reality, momentka, vystihovanie človeka, či vnútorná krása. Ide mi krásu vonkajšiu/objektívnu a všetko (počnúc inštrukciami, končiac postprocesom) je tomu podriadené. Sic nie každý je pekný, ale každý môže mať peknú foto. :) Fotím bez rozdielu, zadarmo, vo voľnom čase a akutálne stále hľadám ľudí, ktorí sa chcú zapojiť a ostať čiernobielo zvečnení s rukou za hlavou, vo štvorci a kruhom v očiach.

Instagram galéria:
www.instagram.com/project_jebatch/


Full background story.

Celé to začalo úplnou náhodou a mojou obľubenou činnosťou, browsovaním na eBayi, kde som si zakúpil skvelú hračku. Vytešený som s tým lietal po Triade, testoval, cvakal xichty a v duchu si mydlil ruky nad tým, čoho je tento modifikátor schopný. Nom nom. Kupodivu na to pozitívne reagovali aj ľudia, ktorí zväčša pred veľkými foťákmi zdrhajú. A s týmto som nielen veľmi veľký, ale aj veľmi smiešny. Každopádne bola to haluz a v rámci jedného tripu po kancloch som btw cvakol Paliho, ktorý dal svoj povestný xicht. Jebatch. Ináč sa to nedalo nazvať. V tomto moemnte som ešte ani len netušil, čo z toho nakoniec vnikne. Pali dostal fotku, hodil ju ako profilovku facebooky a ľudia sa chytali. Celkom dosť. Keď sme na to s kolegovcami kukali, tak jediné čo z toho mohlo vzniknúť bol trolling. Za pár minút bola ready skupinka dobrotrollníkov, cvak cvak, pár rýchych úprav, export, zladiť hodinky na 23:30 a už to išlo. Bäääääm. Lajky sa sypali, Paľu bol happy a my spoko.

Keď som druhý deň kukal Paľovu reakciu (ktorý cez noc stihol kúpiť doménu), tak som si vravel, že mať takto nafotených všetkých kolegovcov + exkoleogovcov, by bol pre vrchného partymana a filantropa Triadu najviac cool svadobný darček. Za všetkých z práce, ktorí ho poznajú a majú radi. Po bleskovej konzultácii som mal od šéfstva zelenú a začal sa mesiac, ktorý na 70% tvorila logistika (výjazdy po Blave + jeden výlet do Prahy), accountovanie a 30% fotenie a postproces. Tá prvá časť nevemore, fakt. Na hromadnú správu odpovie tak 5% ľudí a treba šetko riešiť sólo, písať, dohadovať, zlaďovať …fu, ale odmenou za to boli fotky a milé stretnutia. V niektorých prípadoch aj po rokoch. A boli aj nejaké zoznámenia:) Dali sa na to (skoro) všetci, ktorí práve neboli v Sydney, Chicagu či Prešove a výsledkom je 113 ľudí + dvaja psi v póze #jebatch. Výsledná forma bola 50x50cm mozaika + fotokniha v peknej pevnej väzbe + spokojný Paľu :) Za pomoc ďakujem Karolíne, ktorá sa z pozície modelky, preklopila do pozície fotografky a pomohla dofotiť ľudí, ktorých som nestihol pri prvej návšteve Prahy.

Bolo to veľké a ako je na tom project #jebatch aktuálne som spomínal na začiatku. Žije a ja sa ho tak trochu snažím moderovať, lebo nateraz som našiel svetlo, v ktorom dokáže vyzerať dobre každý. A baví ma to. Accounting nevermore, ale odfotím každého bez rozdielu. Je suis…

Výberka mojich obľubených

 

Save

Save

Save

Uložiť

Comments

comments