Je suis #jebatch

Je suis #jebatch

 

Čo je projekt #jebatch?

Osobný portrétový fotoprojekt. Jeho priebežný stav nájdeš na instagrame a výberku na tomto linku.

Aká pointa?

Spraviť čo najlepší portrét. Čistá vizuálna prvá signálna, nič hlboké, žiadna vnútorná krása, či momentka. Tomu je podriadené všetko. Od svetla, techniky, cez inštrukcie až po silnú hi-end retuš.

Pre koho je projekt určený?

Úplne pre každého. Kto chce. Bez rozdielu (veku, pohlavia, whatever…). Zaujíma ma iba tvár, nie to čo je za ňou. Každý môže mať dobrú fotku a buď to človek skúsi (možno bude mať dobrú fotku) alebo neskúsi (určite nebude mať dobrú fotku).

Čo mám spraviť, keď sa chcem zapojiť?

Treba mi napísať (instagram, facebook) a dohodneme stretko. Samotné fotenie jedného človeka trvá 2-5 minút. Ja za ten čas nacvakám kvantum fotiek, z ktorých doma vyberiem najlepšiu, tú upravím a pošlem.

Koľko to stojí?

Celé to riešim vo svojom voľnom čase, nepýtam si peniaze a nemám v pláne začať. Je to nekomerčná vec. Odmenou je pre mňa spokojnosť a akékoľvek zdieľanie, aby sa o projekte dozvedelo čo najviac ľudí.

Aký to má zmysel? Cieľ.

Baví ma to. Je to niečo iné, netradičné. Veľakrát sa tam ľudia na seba nepodobajú (vďaka technike aj retuši). Baví ma reakcia na fotku. Bavia ma komentáre iných ľudí. V budúcnosti možno raz bude výstava.

Ako to vzniklo?

Celé to začalo úplnou náhodou a mojou obľúbenou činnosťou, browsovaním na eBayi, kde som si zakúpil skvelú hračku. Vytešený som s tým lietal po Triade, testoval, cvakal xichty a tešil sa z toho, čoho je tento modifikátor schopný. Prekvapivo pozitívne reagovali aj ľudia, ktorí zväčša pred veľkými foťákmi zdrhajú. V rámci jedného tripu po kancloch som cvakol Paliho, ktorý dal svoj povestný xicht. Jebatch. Ináč sa to nedalo nazvať. V tomto momente som ešte ani len netušil, čo z toho nakoniec vnikne. Pali dostal fotku, hodil ju ako profilovku facebooky a ľudia sa chytali. Celkom dosť. Keď sme na to s kolegovcami kukali, tak jediné čo z toho mohlo vzniknúť bol trolling. Za pár minút bola ready skupinka dobrotrollníkov, cvak cvak, pár rýchlych úprav, export, zladiť hodinky na 23:30 a už to išlo. Bäääääm. Lajky sa sypali, Paľu bol happy a my tiež.

Keď som druhý deň kukal Paľovu reakciu (ktorý cez noc stihol kúpiť doménu), tak som si vravel, že mať takto nafotených všetkých kolegovcov + exkoleogovcov, by bol pre vrchného partymana Triadu najviac cool svadobný darček. Za všetkých z práce, ktorí ho poznajú a majú radi. Po bleskovej konzultácii som mal od šéfstva zelenú a začal sa mesiac, ktorý na 70% tvorila logistika (výjazdy po Blave + jeden výlet do Prahy), accountovanie a 30% fotenie a postproces. Výsledkom bolo 113 ľudí + dvaja psi v póze #jebatch. Výsledná forma darčeka bola 50x50cm mozaika + fotokniha v peknej pevnej väzbe + spokojný Paľu 🙂

Celý tento kolotoč sa riešil natajňáša a po odovzdaní darčeka, som každému človeku osobne poslal jeho fotku. Polovica až dve tretiny si to paclo ako profilovku na facebook s hashtagom #jebatch. Od tohoto okamihu sa projekt otvoril šíremu svetu a žije doteraz. A má sa fajn. 🙂

Ešte raz výberka mojich obľubených

 

Save

Save

Save

Uložiť

Comments

comments